دانش آیورودا (علم زندگی)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

فهرست مطلب

 

 

آيورودا، هنر تعادل در زندگي

آيورودا، هنر تعادل در زندگيدر صورت تمایل می توانید این ویدئو را دانلود کنید

حجم فایل: 84 مگابایت

فرمت فایل: MP4

مدت زمان ویدئو: 20 دقیقه

جهت دانلود این ویدئو بر کلید زیر کلیک کنید

دانلود ویدئو

دانلود ویدئوی آیورودا هنر تعادل در زندگی


دانلود فایل صوتی :

فرمت: MP3

حجم: 14 مگابایت

دانلود فایل صوتی آیورودا هنر تعادل

 


 

 متن کامل ویدئو

متن ویدئو

آيورودا ، طب سنتي كشور هندوستان با بيش از 5000 سال قدمت مي باشد كه در طي اين سالها سينه به سينه انتقال يافته و رشد كرده و اكنون در بسياري از مراكز دانشگاهي در كشورهاي اروپايي و آمريكايي به علاقمندان و پويندگان روشهاي طبيعي بازيابي و پايداري سلامتي در انسان آموزش داده مي شود.


آيورودا در عين گستردگي در توجه به كشف و درمان ريشه اي اختلال و بيماري در بدن انسان ، به ذهن او نيز توجه بسياري دارد زيرا معتقد است وقتي بدن بيمار مي شود ، ذهن نيز بيمار شده است.

در آيورودا اعتقاد بر اين است كه ذهن و بدن در هر انساني بر يكديگر تاثير متقابل و قدرتمندي دارند و هر گونه اختلال و بيماري در ذهن مستقيما بر روي بدن فرد نيز تاثير گذاشته و بدن او را نيز بيمار و رنجور و ضعيف مي كند. البته عكس اين موضوع نيز صادق است و چنانچه بدن فرد دچار بيماري شود تاثير آن بر روي ذهن او نيز پديدار مي شود و بيماري در سطح ذهني نيز نمايان مي گردد.

از اين رو در آيورودا بر هر دو سطح ذهني و بدني فرد توجه ويژه اي وجود دارد و هر دو، مورد بررسي قرار مي گيرد تا پزشك آيوروا بتواند دقيقا منشاء بيماري را مشخص نمايد و آنگاه از روشهاي درماني موجود و توصيه شده در آيورودا استفاده نمايد

 

 


چنانچه وقتي فردي براي درمان يك بيماري در بدن خود مراجعه مي كند ، بدون توجه به شناسايي منشاء دقيق بيماري كه ميتواند منشاء جسمي يا منشاء ذهني در او داشته باشد ، به تجويز دارو پرداخته شود ، نتيجه آن خواهد بود كه يا درمان موثر نخواهد افتاد  و يا چون منشاء بيماري مشخص نشده و بر آن درمان اعمال نشده ، پس از مدت كوتاهي دوباره بيماري به بدن فرد باز خواهد گشتدر آيورودا براي مشخص شدن منشاء دقيق بيماري در بدن فرد ، ابتدا به شناسايي دوشاي بدن او پرداخته مي شود زيرا دوشاها ، فرمانده و پادشاهان بدن و ذهن هر فردي هستند و همواره بيماري از دوشاها آغاز مي شود و درمان نيز بايد بر روي دوشاها انجام گيرد.

 در حقيقت ما با شناسايي و كنترل دوشاي بدن خود ميتوانيم سلامتي را در خود پايدار كرده و يا بازگردانيم.
دوشاها در طب سنتي ايران با نام ((مزاج)) شناخته مي شوند. امروزه خوشبختانه بسياري از مردم ، آگاهي نسبتا خوبي از مزاج دارند و بسيار علاقمند هستند كه يا مزاج خود را بشناسند و يا در مورد آن بيشتر بدانند. بسياري از سايتهاي اينترنتي نيز به صورت آنلاين و پس از پرسيدن تعدادي پرسش ، مزاج فرد را مشخص و اعلام مي كنند.

 در آيورودا سه دوشاي اصلي با نام هاي واتا (سودا) – پيتا (دم و صفرا) و كافا (بلغم) نام برده شده كه البته هر كدام نيز تعدادي دوشاي فرعي دارند كه البته در دوره آموزشي آيوردا به شرح كامل آنها پرداخته مي شود

 اما دانستن اين كه مزاج ما چيست ؟ چه فايده و كاربردي براي ما دارد؟ اينكه بدانيم مزاجي سودايي يا بلغمي داريم به چه معنايي است و چه استفاده اي براي ما دارد؟ وقتي مزاج خود را دانستيم ، چگونه بايد از آن در مسير حفظ سلامتي خود استفاده كنيم؟ آيا مزاج ما قابل تغيير است؟ چه چيزهايي ميتواند بر روي مزاج ما تاثير گذار باشد ؟ آيا مزاج به سن و سال هم مربوط مي شود؟ مزاج بر روي خصوصيات بدني و خلقيات و احساسات ما چگونه تاثير مي گذارد؟ و ... پرسشهاي فراواني كه بايد پاسخ آنها را در مورد مزاج يا همان دوشا و خصوصيات و توانايي هاي آن در خود بدانيم

دوره آموزشی سلامتی به روش آیورودا


dosha test ayurveda - تست تعیین مزاج در آیورودا


chakra test banner تست چاکراها و چرخه های انرژی

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار سایت دانش آیورودا مطلع شوید .

تماس با ما

اطلاعات تماس سایت دانش آیورودا

  • شماره تماس : 09136018307
  • لینک اینستاگرام دانش آیورودا:https://www.instagram.com/Ayurveda_ir

شما اینجا هستید: خانه آیورودا آشنایی با آیورودا آيورودا، هنر تعادل در زندگي