آشنایی با خواص گیاهان دارویی

فرد باهوشي شويد!

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرد باهوشي شويد

چگونه می توان به فردی باهوش تبدیل شد؟
-------------------------------------------------
آنگونه که پزشکان مغز و اعصاب می گویند، یادگیری انسان وابسته به هیپوکامپوس است، قسمت کوچکی در مغز که مسئول پردازش، سامان دهی و ذخیره اطلاعات است. در این بخش کوچک ماده پروتئینی به نام CREB وجود دارد که سرعت یادگیری و یادآوری ما را تعیین می کند، این ماده در مغز افرادی که یادگیری کندی دارند کمتر از دیگران است؛ ولی خبر خوش و جالب این است که دارچین می تواند به روند تولید این پروتئین در مغز کمک کند و موجب افزایش سرعت یادگیری شود.
در واقع، مصرف مرتب دارچین تغییراتی در مکانیزم مغر به وجود می آورد که حتی در سنین بزرگسالی هم بهره هوشی، سرعت یادگیری و بازیابی اطلاعات را افزایش می دهد. میزان این اثرگذاری تا حدی است که دانشمندان در تلاش هستند روش هایی برای استفاده از دارچین در تولید داروهای مرتبت با ضایعات مغزی هستند، داروهایی که به بازسازی قسمت های از دست رفته مغز انسان کمک می کنند. بنابراین، اگر می خواهید از قدرت یادگیری برخوردار باشید و سرعت پردازش اطلاعات خود را بالا ببرید اضافه کردن دارچین به غذاها را فراموش نکنید.

دارچین را می توان سرآمد این دسته مواد دانست. ادویه که اگر به غذاهای شما اضافه شود می تواند سرعت پردازش اطلاعات را از طریق اثرگذاری بر پروتئین های مغز به شدت تسریع کند.

سلامت نیوز: چگونه می توان به فردی باهوش تبدیل شد؟

 

{jcomments on}

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید
شما اینجا هستید: خانه گیاهان دارویی خواص گیاهان فرد باهوشي شويد!